Vi skaber en pensionsløsning, der sikrer din hverdag og matcher dine fremtidsdrømme

PensionsSelskabet pension & health care services er landsdækkende med kontorer i Aarhus og København og tilbyder up-to-date pensions- og sundhedsløsninger til virksomheder og private med personlig rådgivning, når du har tid. 

SØNDERBORG

ESBJERG

NÆSTVED

KØBENHAVN 

Michael Søndergaard
Pensionschef
Partner

T: 9215 1040
Emsg@pensionsselskabet.dk

Mikael Skov
Pensionschef
Partner

T: 3073 7394
Emikael@pensionsselskabet.dk

Peter Busk
Pensionschef
Partner

T: 2260 3056
Ebusk@pensionsselskabet.dk

 

Daniel Ringgaard
Pensionschef 
Nordnet 

T: 2090 4307
Edar@pensionsselskabet.dk

VIBORG

HERNING

KØBENHAVN 

HOLBÆK

Jan Buhr
Salgschef

T: 2163 0500
E: jan@pensionsselskabet.dk

Jesper Bo Nielsen
Chefkonsulent

T: 3178 4328
Ejesper@pensionsselskabet.dk

Niels Borger Rasmussen
Direktør
| Partner

T: 2090 4310
Enbr@pensionsselskabet.dk

Kim Hvid
Rådgivnings & Servicechef

T: 2260 3055
Ehvid@pensionsselskabet.dk

AARHUS

KOLDING

ODENSE

ODENSE

Finn Blaavand
Pensionschef

T: 2044 5359
E: finn@pensionsselskabet.dk

 

Adam Wolfson
Pensionschef

T: 4051 1555
Eawo@pensionsselskabet.dk

 

VACANT

VACANT

AARHUS

HORSENS

KØBENHAVN 

KØBENHAVN 

Erik Hougesen
Pensionschef

T: 4080 6641
Eerik@pensionsselskabet.dk

 

Casper Ørsted
Pensionschef

T: 4036 2079
E: casper@pensionsselskabet.dk

 

Gert Bøhling
Pensionskonsulent
| e-rådgivning

T: 2090 4311
Egeb@pensionsselskabet.dk

Peter Ankerstjerne
Pensionskonsulent
e-rådgivning

T: 2090 4316
Epas@pensionsselskabet.dk

HORSENS

HORSENS

KØBENHAVN 

HOLBÆK

VACANT

Henrik Simonsen
Markedschef 

T: 3131 3000
E: henrik@pensionsselskabet.dk

 

Lars Erik Bonnesen
Pensionschef 
| Partner

T: 2090 4312
Eleb@pensionsselskabet.dk

Dennis Osbæck

Pensionskonsulent | e-rådgivning

T: 2090 4315
Edos@pensionsselskabet.dk

 

SØNDERBORG

Michael Søndergaard
Pensionschef
Partner

T: 9215 1040
E: msg@pensionsselskabet.dk

ESBJERG

Mikael Skov
Pensionschef
Partner

T: 3073 7394
E: mikael@pensionsselskabet.dk

NÆSTVED

Peter Busk
Pensionschef
Partner

T: 2260 3056
E: busk@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Daniel Ringgard
Pensionschef 
Nordnet 

T: 2090 4307
E: dar@pensionsselskabet.dk

VIBORG

Jan Buhr
Salgschef 

T: 2163 0550
E: jan@pensionsselskabet.dk

HERNING

Jesper Bo Nielsen
Chefkonsulent

T: 3178 4328
E: jesper@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Niels Borger Rasmussen
Direktør
Partner 

T: 2090 4310
E: nbr@pensionsselskabet.dk

HOLBÆK

Kim Hvid
Service & Rådgivningschef

T: 2260 3055
E: hvid@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Finn Blaavand
Pensionschef

T: 2044 5359
E: finn@pensionsselskabet.dk

KOLDING

Adam Wolfson
Pensionschef

T: 4051 1555
E: awo@pensionsselskabet.dk

ODENSE

VACANT
 

ODENSE

VACANT
 

AARHUS

Erik Hougesen
Pensionschef

T: 4080 6641
E: erik@pensionsselskabet.dk

HORSENS

Casper Ørsted
Pensionschef

T: 4036 2079
E: casper@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Gert Bøhling
Pensionskonsulent
e-rådgivning

T: 2090 4311
E: geb@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Peter Ankerstjerne
Pensionskonsulent
e-rådgivning

T: 2090 4316
E: pas@pensionsselskabet.dk

HORSENS

VACANT
 

HORSENS

Henrik Simonsen
Markedschef

T: 3131 3000
E: henrik@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Lars Erik Bonnesen
Pensionschef
Partner 

T: 2090 4312
E: leb@pensionsselskabet.dk

HOLBÆK

Dennis Osbæck
Pensionskonsulent 
e-rådgivning

T: 2090 4315
E: dos@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Anette Green Madsen
Key Account Manager

T: 2090 4301
E: agm@pensionsselskabet.dk

HERNING

Kurt Mortensen
Chefrådgiver 

T: 3073 9950
E: kurt@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Helle Drachmann Kolding
Pensionskonsulent 
Nordnet

T: 2090 4306
E: hdk@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Anne Marie Nielsen
Pensionskonsulent 

T2260 3057
E: anm@pensionsselskabet.dk

 

AARHUS

Kjestine Noer
Business Manager
HR, SoMe & IT

T: 2090 4319
E: krn@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Cecilie Bonde Jørgensen
Business Support
SoMe & IT

T: 2090 4304
E: cbj@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

VACANT
 

KØBENHAVN

VACANT
 

HERNING

Hanne Lorenzen
Business Support

T: 3162 0612
E: hanne@pensionsselskabet.dk

ODENSE

Charlotte Pedersen
Pensionskonsulent BPA Pension

T: 2872 9178
E: cp@pensionsselskabet.dk

ESBJERG

Jeanett Thordahl Ibsgaard
Business Support

T: 2021 4785
E: jeanett@pensionsselskabet.dk

HERNING

Betinna Zink
Business Support
Lønsikring

T: 9282 7278
E: bmz@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Marie Rahbek
Sundhed
Strategisk Sundhed

T: 2090 4308
E: mar@pensionsselskabet.dk

HERNING

Claus Kamstrup
Pensionskonsulent 

T: 3178 4327
E: claus@pensionsselskabet.dk

HERNING

Lene Simmelkjær
Business Support

T: 3173 0000
E: lene@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Pernille Munch Søndergaard
Back Office Manager

T: 2090 4318
E: pms@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Sanne Basse
Connection Manager
Service

T: 2090 4303
E: sab@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Asta Skibsted Eskesen
Business Support
Service 

T: 7171 3090
E: ase@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Sanne Westmark
Business Support
| Service

T: 2090 4317
E: skw@pensionsselskabet.dk

AARHUS

Søs Hardorff
Business Support

T: 5189 2110
E: s.hardorff@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Hans Wilton Madsen
Controller

T: +46 702 773 008
E: controller@pensionsselskabet.dk

Morten Larsen
Økonomichef

T: 2026 1644
E: mla@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

Torben Jantzen
Key Account Manager 

T: 2090 4309
E: tja@pensionsselskabet.dk

AARHUS

HERNING

KØBENHAVN 

KØBENHAVN 

Anette Green Madsen
Key Account Manager 

T: 2090 4301
E: agm@pensionsselskabet.dk

 

Kurt Mortensen
Chefrådgiver 

T: 3073 9950
E: kurt@pensionsselskabet.dk

 

Helle Drachmann Kolding
Pensionskonsulent 
| Nordnet

T: 2090 4306
E: hdk@pensionsselskabet.dk

Anne Marie Nielsen
Pensionskonsulent 

T: 2260 3057
Eanm@pensionsselskabet.dk

 

AARHUS

AARHUS

KØBENHAVN 

KØBENHAVN 

Kjestine Noer
Business Manager
HR, SoMe & IT

T: 2090 4319
Ekrn@pensionsselskabet.dk

Cecilie Bonde Jørgensen
Business Support
| SoMe & IT

T: 2090 4304
E: cbj@pensionsselskabet.dk

VACANT

VACANT

HERNING

ODENSE

ESBJERG

HERNING

Hanne Lorenzen
Business Support

T: 3162 0612
Ehanne@pensionsselskabet.dk

Charlotte Pedersen
Pensionskonsulent
BPA Pension

T: 2872 9178
E: cp@pensionsselskabet.dk

 

Jeanett Thordahl Ibsgaard
Business Support 

T: 2021 4785
E: jeanett@pensionsselskabet.dk

 

Betinna Zink
Business Support
Lønsikring

T: 9282 7278
Ebmz@pensionsselskabet.dk

AARHUS

HERNING

HERNING

AARHUS

Marie Rahbek
Sundhed
| Strategisk Sundhed

T: 2090 4308
E: mar@pensionsselsk
abet.dk

Claus Kamstrup
Pensionskonsulent 

T: 3178 4327
E: claus@pensionsselskabet.dk

 

Lene Simmelkjær
Business Support

T: 3173 0000
E: lene@pensionsselskabet.dk

 

Pernille Munch Søndergaard
Back Office Manager

T: 2090 4318
E: pms@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN 

AARHUS

AARHUS

AARHUS

Sanne Basse
Connection Manager
Service

T: 2090 4303
E: sab@pensionsselskabet.dk

 

Asta Skibsted
Business Support
Service

T: 7171 3090
E: ase@pensionsselskabet.dk

 

Sanne Westmark
Business Support
Service

T: 2090 4317
Eskw@pensionsselskabet.dk

 

Søs Hardorff
Business Support 

T: 5189 2110
Es.hardorff@pensionsselskabet.dk

KØBENHAVN

AARHUS

KØBENHAVN 

AARHUS

Hans Wilton Madsen
Controller

T: +46 702 773 008
Econtroller@pensionsselskabet.dk

Morten Larsen
Økonomichef

T: 2026 1644
Emla@pensionsselskabet.dk

Torben Jantzen
Key Account Manager 

T: 2090 4309
E: tja@pensionsselskabet.dk

 

Stig Wetterstrøm
CEO
Partner

T: 2090 4320
Eswe@pensionsselskabet.dk

AALBORG | AARHUS | HERNING | ESBJERG | SØNDERBORG | KOLDING | HORSENS | ODENSE | HOLBÆK | NÆSTVED | KØBENHAVN

AARHUS

AARHUS

Stig Wetterstrøm
CEO
Partner

T: 2090 4320
E: swe@pensionsselskabet.dk